Бунеджа отбеляза късно при равенството 2-2 на Алжир срещу Буркина Фасо на Купата на Африка
AP News | 2024-01-20 | 19:17:33

АБИДЖАН, Кот д'Ивоар (АП) — Багдад Бунеджа отбеляза много късно, за да намали опасността от втората поредна групова фаза на Алжир за Купата на африканските нации напуснаха, като спасиха равенство 2-2 срещу Буркина Фасо в събота.

Феновете на Буркина Фасо вече празнуваха това, което смятаха, че е напредъкът на отбора им към 1/8-финалите, когато Бунеджа се издигна високо, за да засече ъгъла на Адам Унас покрай вратаря Ерве Кофи в петата минута на добавеното време на второто полувреме.

Това беше вторият гол за Бунеджа, след като той отмени удара с глава на Мохамед Конате от първото полувреме, като изравни малко след почивката.

Заместникът на Буркина Фасо Бертран Траоре вкара с нова дузпа за „Жребците“. Нападателят на Астън Вила, който също отбеляза късно при победата с 1:0 над Мавритания, изпрати точния си удар в центъра на вратата в 71-ата минута на мача от група D.

Късният изравнителен гол на Bounedjah остави Буркина Фасо с четири точки след два мача, две повече от Алжир, преди Ангола да играе с Мавритания в другия мач от групата по-късно в събота. Само първите двама във всяка група са сигурни за прогрес.

Алжир бе започнал по-добре, но буркинабите се подобриха, тъй като интензивността на опонентите им спадна в задушаващата жега. Температурата в Bouaké беше 35 градуса C (95 F), когато мачът започна.

Голът на Konaté преди почивката първоначално беше отбелязан в засада, но проверка на VAR установи, че той е на една линия с последния защитник на Abdoul Кръстът на Тапсоба.

Това предизвика необуздани празненства сред многото привърженици, които бяха направили сравнително краткото пътуване на югозапад от съседна Буркина Фасо, която достигна до полуфиналите в последното издание.

Бунеджа се нахвърли след почивката, за да изравни при отскочилата топка, след като Кофи спаси удар на Набил Бенталеб, след което отбеляза отново, за да намали вероятността Алжир да отпадне второ поред в груповата фаза.

Тунис игра с Мали по-късно в събота в група E.